to top

Ja, kobieta, matka

Jestem matką. Od ponad czterech lat, choć tak naprawdę czułam się nią już wtedy, kiedy test pokazał delikatną i niepewną różową kreseczkę.

 

I dziewięć miesiecy poźniej, kiedy ta kreseczka zmaterializowała się i głośnym krzykiem objawiła światu swoją obecność – poczułam się nią na tysiąc procent.

Kiedy tulilam moje 2750 żywej wagi nie wierząc, że naprawdę tu jest. Jestem matką i już nie pamiętam jak to było, kiedy nią nie byłam.

Bywam matką czasem zmęczoną, czasem zniecierpliwioną i czasem taką, jaką wcale nie chcę być. Jak każda z nas. Ale jednocześnie wiem, że jestem najlepszą matką dla mojego dziecka. I co dzień staram się być jeszcze lepszą.

Jestem matką, bo kocham za nic, za wszystko i pomimo wszystko. I tak już zostanie.

Czasem sama kopię się w kostkę, bo rano trochę zbyt nerwowo Ją pośpieszałam i nie zrobiłam warkocza tylko kucyk, bo już trzeba było wychodzić. A potem popołudniu Ona to wszystko pamięta i przeprasza, że powiedziała „chcę warkocz” zamiast „poproszę”.

Zadziwia mnie to dziecko. I bardzo wiele uczy.

 

 

FullSizeRender 1063

khjhjhj 
Ona tez chce być mamą. I ciągle mi powtarza że już niedługo będę babcią. Kilka dni temu powiedziała mi,  że urodzi dwie dziewczynki. Chłopców na razie nie bierze pod uwagę.
Chce zostać baletnicą. Tańczy w każdej wolnej chwili. Każe patrzeć i klaskać. I kłania się po skończonym występie. Przecież zostanie jak Felicja z „Baleriny” gwiazdą Opery Paryskiej, a jakże!
To tylko kilka sytuacji, ale na co dzień są ich miliony. Chwil, przez które moje serce fruwa z radości i dumy, że mam Ją. Że jest moja. Najlepsza, jaką mogłam sobie wyobrazić.
I tak cieszę się tym jej „dziewczyństwem”, moim macierzyństwem i tym wszystkim, co wraz z Nią los mi dał.
Cieszę się tak po prostu i z całego serca.
Bo dzięki Niej codziennie na nowo przeżywam to święto. Jestem matką. I zawsze już nią będę.
jhjhjhjhjhh 
FullSizeRender 1064
FullSizeRender 1062
FullSizeRender 1065
FullSizeRender 1066

 

WSZYSTKIEGO, CO NAJLEPSZE DLA NAS KOCHANE MAMY! 

DZISIAJ I NA KAŻDY DZIEŃ TEJ NASZEJ NIESAMOWITEJ PRZYGODY ZWANEJ POTOCZNIE MACIERZYŃSTWEM!
hhjhjhjhjhj
jhjhjhjhjjj

Leave a Comment