to top

Już za chwilę Święta

Nie pamiętam, kiedy ostatnio czułam magię świąt tak mocno, jak w tym roku i kiedy tak cieszyłam się na ten nadchodzący czas.

 

Zwolniłam już parę tygodni temu, przeorganizowałam swoją głowę i swoją codzienność. Skupiłam się na tym, co najważniejsze. Odpuściłam szaloną gonitwę po sklepach i prezenty kupiłam przez internet. Makowca zamówiłam w Lukullusie. Tylko śledzie zrobilimy sami według przepisu Tomka (dwie wigilie w dwóch rodzinnych domach mają swoje plusy 😉

Za to pierniczki upieczone i własnoręcznie pokryte czekoladą.

Choinka wybrana i ubrana powoli i bez pośpiechu.

Ostatni niedzielny wieczór spędzony na podziwianiu światełek na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie.

Historie o Mikołaju i jego domu w Laponii opowiadane milion razy.

Wspominany sto razy dziennie list do Mikołaja i przypominanie, że już się nie da nic do niego dopisać.

 

W tym roku te kilka dni przed świętami to dla mnie czas na spotkania, rozmowy, wieczorne mini – wigilie z przyjaciółmi, obserwowanie tego radosnego podekscytowania u dzieci. Czas na naukę kolęd i pierwsze próby wytłumaczenia, o co w tych świętach tak naprawdę chodzi.

Czas na refleksję nad mijającym rokiem. Na dostrzeżenie szczęścia, które spotyka mnie każdego dnia. Na podziękowanie Bogu za to, że znów spotkamy się przy stole w tym samym gronie, co rok temu…. Czas na uważność we wszystkich jej aspektach.

 

I tego Wam życzę na środę i czwartek. Zatrzymajcie się na chwilę. Zróbcie sobie herbatę z pomarańczami i goździkami lub piernikowe latte. Albo wyciągnijcie na nie przyjaciółkę. Usiądźcie na moment. Za chwilę święta, najpiękniejsze w roku. Noc, kiedy wszystko rodzi się na nowo. Pomyślcie chwilę o sobie – dla każdego z nas te święta mogą być nowym początkiem. Pierwszym dniem lepszej części Waszego życia. W zakresie, którego najbardziej potrzebujecie. Pomyślcie o tym. Wesołych Kochani!

 

IMG_4582.JPG

IMG_4584.JPG

IMG_4587.JPG

IMG_4583.JPG

IMG_4585.JPG

IMG_4580.JPG

IMG_4588.JPG

IMG_4590.JPG

Leave a Comment